Sosyal Medya Yönetimi

Ülkemizde nufusun %64 ‘ü, dünya nufusunun ise %52 ‘si sosyal medya kullanıyor. Bu kadar insana ulaşma şansı sizce de profosyonel bir yardımı hak etmiyor mu ? Bi Düşün Medya ve Ajans olarak, bu büyük kitleye ulaşmanız için en iyi yöntemleri belirlemeye hazırız. Durmayın, hemen bize ulaşın.

 

lets dinamik


Let’s Club Ataşehir

SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ NEDİR?

Sosyal medya yönetimi, sosyal medya izleyicilerini analiz etme ve onlara özel bir strateji geliştirme, sosyal medya profilleri için içerik oluşturma ve dağıtma, çevrimiçi konuşmaları izleme, etkileyicilerle işbirliği yapma, topluluk hizmeti sağlama ve sosyal medyayı izleme, ölçme ve raporlama sürecidir. medya performansı ve yatırım getirisi. Bir zamanlar işletmeler tarafından marjinalleştirilen tüm bu görevler, şimdi şirketlerin pazarlama stratejilerinin ilgi odağı haline geldi.

Neden?

Sosyal medya, sosyal kanallarınızı organize ve verimli bir şekilde yönetmeniz koşuluyla, harika para kazanma fırsatları sunar.

Etkili Bir Sosyal Medya Yönetim Süreci Neden Önemlidir?

Sosyal ağların iş potansiyeli muazzamdır. Markalar, marka bilinirliğini artırmaktan mağaza ziyaretlerini artırmaya kadar pazarlama dönüşüm hunisinde hedeflerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için sosyal medya platformlarından yararlanabilir. Ancak bunu başarabilmek için verimli sosyal medya ekiplerine ihtiyaçları var. Sosyal medya pazarlamacılığı yoluyla ne kadar çok hedefe ulaşmak isterseniz, bu kanala kendini adamış daha fazla kişiye ihtiyacınız olacak. Bu talep, sonunda karmaşık sosyal medya ekip yapılarının oluşturulmasına yol açacaktır. Büyük bir markaysanız, dünyanın farklı ofislerinde ve bölgelerinde farklı hedeflere ulaşmak için farklı stratejiler kullanan birden fazla ekibiniz bile olabilir.

Şimdi, sosyal medyadan maksimum değer sunmak için tüm bu insanların el ele çalıştığından nasıl emin oluyorsunuz?

Cevap şudur: Etkili bir sosyal medya yönetimi süreci oluşturun.

Sosyal Medyayı Yönetmek: Nereden Başlamalıyım?

Sosyal medyayı yönetme şeklinizi optimize etmeye nasıl başlayacağınızdan emin değilseniz endişelenmeyin. Bu, birçok pazarlamacının kafasının karıştığı bir konudur. Doğru bir başlangıç ​​yapabilmek için üç önemli şey yapmanız gerekir:

Bir sosyal medya denetimi yapın

Doğru sosyal medya platformlarına karar verin

Hedef kitlenizi analiz edin

Neden bu üç görevi özellikle özetledik?

Çünkü bunları tamamlamak, sosyal medya pazarlama çabalarınızı doğru yönde yönlendirecek temel bilgileri sağlayacaktır. Sonuç olarak, kaynaklarınızı işe yarayan ve işe yaramayan stratejiler üzerinde yoğunlaştırabileceksiniz. Her göreve daha yakından bakalım:

Bir sosyal medya denetimi yapmak

Bir sosyal medya denetimi, sosyal medyayı yönetme şeklinizi büyük ölçüde iyileştirebilir:

Size stratejinizin etkinliğinin ayrıntılı bir resmini verecektir. Kaynaklarınızı nerede boşa harcadığınızı belirlemenize olanak tanır Hangi sosyal kanalların en çok sonuç getirdiğini gösterecek Sosyal medyanın web sonuçlarınız üzerindeki etkisini gösterecektir.

Bi Düşün Medya ve Ajans olarak, işletmeniz için en iyi  Sosyal Medya Yönetimi desteğini vermek için buradayız. Durmayın, hemen bize ulaşın.

    Kreatif ve İnovatif Hizmetler Sunuyoruz

    Hayal ve estetiği merkezine alan, tasarımların kreatif fikirlerle buluştuğu noktada olan Bir Ajans Düşünün..