Aliminyum Tabela

Firmanız için en kullanışlı ve mükemmel bir hayal gücünün meyvesi olan bir Aliminyum Tabela için hemen Bi Düşün Medya ve Ajans’a ulaşın!

Bi Düşün Medya ve Ajans olarak İstanbul Başakşehir’deki tesislerimizde A’dan Z’ye tüm tabela işlemlerinizi yapmaktayız. Baskı, Montaj tüm işlemlerde uzman ekibimiz ile hizmetinizdeyiz. Detaylı bilgi ve sipariş için bize ulaşmayı unutmayın! -0212 643 75 50-

Neden Bi Düşün Ajans ve Medya?

  • Bi Düşün Ajans ve Medya siz değerli müşterilerimize kalite ve uygun fiyat garantisi sunar.
  • Bi Düşün Ajans ve Medya müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, problemlerinizin çözümlerinde sizlere yardımcı olur.
  • İşinin uzmanı olan ekip arkadaşları ile birlikte, en iyisi ve kullanışlısı için çalışmalarını sürdürür.

Aliminyum Tabela Nasıl Yapılır?

Hiç özel bir metal tabela yaratmak istediniz mi?

Belki yeni bir mağaza açmayı düşünüyorsunuz veya sadece ev dekorunuza kişisel bir dokunuş katmanın bir yolunu arıyorsunuz. Sebep ne olursa olsun, konu başyapıtınızı tasarlamaya geldiğinde bilmeniz gereken bazı şeyler vardır. Metal bir tabela tasarlamak ve kesmek için belirli özellikleri karşılamanız gerekir. Gereksinimler ve yönergeler çok kesin olsa da, takip edilmesi kolaydır. Metal tabelanın nasıl tasarlanacağına dair adım adım bir kılavuz.

1. Doğru dosya formatıyla başlayın

Tabelanızın kesilmesi için vektör tabanlı bir formatta olması gerekecektir. Burada, SendCutSend’de .ai, .dwg ve .dxf dosya türlerini kabul eden metal işaretleri kesmek için otomatik bir alıntı sistemimiz var. Alternatif olarak, .pdf, .step veya .eps tasarımları gibi diğer vektör dosyalarıyla manuel bir fiyat teklifi isteyebilirsiniz.

Metal tabelanızın bu formatlarda tasarlanması gerekmese de, lazer kesimi kullanmak istiyorsanız bu dosya formatlarına dışa aktarılması gerekir. Örneğin, raster görüntü olan bir dosyanız varsa, onu her zaman dönüştürebilirsiniz.

2. Görüntünüzü sıfırdan içe aktarın veya tasarlayın

Metal tabelanızı oluşturmak için 2D bir görüntüyü içe aktarabilir veya doğrudan CAD yazılımınızda bir görüntü tasarlayabilirsiniz. Örneğin Adobe Illustrator, 2D tasarımlar için yaygın olarak kullanılır, ancak diğer tasarım yazılımları AutoCAD ve Fusion360’ı içerir. Tabelanızı tasarlarken, renkli opak olan her şeyin metal olacağını ve şeffaf olan her şeyin kesileceğini unutmayın. Tasarım yaparken, lazer kullanarak kesilemeyecek kadar küçük ayrıntılara sahip olmadığınızdan emin olun. Malzeme kalınlığının 1,5 katından daha küçük herhangi bir şey çok küçük olacaktır. Örneğin, 0,25 ″ çelik kesiyorsanız, 0,375 ″ değerinden küçük delikler çok küçük olacaktır. Bu çelik kolye ucunda malzeme ince olduğu için kesilen detayların oldukça küçük olduğunu görebilirsiniz.

3. Tasarımınız sırasında “yetim” şekillerden kaçının

Yetim bir şekil, metal işaretin bir parçası olması amaçlanan ancak başka hiçbir yere bağlı olmayan bir şekildir. İç içe geçmiş şeklin yaygın bir örneği, “e” harfinin içindeki boşluktur. “E” harfi kesilirse, değiştirilmezse, harfin içindeki küçük şekil işarette olmayacaktır: başka hiçbir şeye bağlı olmayacaktır. Bu sorunu çözmek için köprüler oluşturmanız gerekir. Köprüler, iç içe geçmiş şekilleri yapının geri kalanına bağlamayı amaçlayan şekillerdir. Bu La Rosa tabelasında, “o” harfinin etrafında oluşturulmuş köprüleri çok net bir şekilde görebilirsiniz.

Temel olarak, bu metal üzerinde kesildiği için, tabelanın büyük kısmına bağlı olmayan herhangi bir şeyin basitçe düşeceğini hatırlamanız gerekir. Bunu telafi etmek için tasarımınızı değiştirebilirsiniz.

4. Çizgilerin kesişmediğinden veya kesişmediğinden emin olun

Kesişen çizgiler, kesim işleminde sorunlara neden olacaktır. Ürününüzü bir taslak olarak görüntüleyerek çizgilerinizin kesişmediğinden emin olabilirsiniz. Kesişen çizgilerden kaçınmanın bir yolu, tasarımlarınızın hiçbirinin kesişmediğinden emin olmak için dosyanızdaki tüm öğeleri tek bir öğede birleştirmektir. Aynı şekilde, satırlarda herhangi bir kesinti olmaması için tüm öğelerinizin “kapalı” olduğundan emin olmalısınız. Makinenin eksiksiz bir taslağa ihtiyacı var. Öğelerinizin ana hatlarının makinenin yapacağı kesimler olduğunu hayal edin.

5. Herhangi bir metni anahatlara dönüştürün

Vektör programlarında metin, standart görüntülerden veya şekillerden farklı şekilde ele alınır. Bu, metninizi anında değiştirmenizi kolaylaştırır, ancak lazer kesim söz konusu olduğunda, metal tabelanızı kesmeden önce metninizin ana hatlara (şekillere) dönüştürülmesi gerekir. Çoğu CAD yazılım çözümünde (Adobe Illustrator gibi), metninizi seçebilir, sağ tıklayıp “Metni Anahatlara Dönüştür” seçeneğini belirleyebilirsiniz. Bu Peyzaj Mimarisi tabelasında, tüm metin öğeleri ana hatlara dönüştürülürdü.

    Kreatif ve İnovatif Hizmetler Sunuyoruz

    Hayal ve estetiği merkezine alan, tasarımların kreatif fikirlerle buluştuğu noktada olan Bir Ajans Düşünün..