İş Güvenliği Levhaları

Firmanızın ve emek veren işçilerinizin sağlığı için İş Güvenliği Levhalarını kullanmanız, iş güvenliği uzmanları tarafından şiddetle önerilir. İstediğiniz her çeşit İş Güvenliği Levhaları için Bi Düşün Medya ve Ajans ile iletişime geçin.

   Neden Bi Düşün Ajans ve Medya?

  • Bi Düşün Ajans ve Medya siz değerli müşterilerimize kalite ve uygun fiyat garantisi sunar.
  • Bi Düşün Ajans ve Medya müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, problemlerinizin çözümlerinde sizlere yardımcı olur.
  • İşinin uzmanı olan ekip arkadaşları ile birlikte, en iyisi ve kullanışlısı için çalışmalarını sürdürür.

İşyerinde neden güvenlik işaretleri ve sembolleri görünür olmalıdır?

Gerçek etkilerini keşfetmek için güvenlik işaretlerinin ilk günlerini inceleyelim Yaygın olarak alıntı yapılan bir OSHA istatistiği, her gün işle ilgili 13 ölümün meydana geldiğini iddia ediyor. Bu şok edici rakama dayanarak, işyerinde hala ciddi yaralanmalar meydana geldiği için güvenlik işaretlerinin önemini sorgulamış olabilirsiniz. Gerçek şu ki, güvenlik işaretleri olmasaydı, hiç kimse potansiyel tehlikelerden haberdar olmazdı ve yaralanma miktarı çarpıcı bir şekilde artardı.

Sektör, güvenlik işaretlerine olan ihtiyacı ne zaman keşfetti?

Büyüyen bir sanayi devrimi ile kaza / ölüm oranlarının yükselişinin birleşimi, güvenlik tabelalarının ilk günlerini başlattı. 1914’te İşçi Tazminat Bürosu, işyerinde TEHLİKE güvenlik işaretlerinin kullanılmasını destekleyen “İşaretler ve Sloganlar” başlıklı bir broşür yayınladı. İşverenler ve şirketler, ihtiyaçlarını karşılamak için herhangi bir mesajı, tasarımı ve rengi seçebilirler. David Stewart Beyer, 1916 tarihli Endüstriyel Kaza Önleme adlı kitabında güvenlik hareketinin sürekli bir evrim halinde olduğunu yazdı. Beyer, güvenlik müfettişlerine sık sık şu sorunun sorulduğunu söylüyor: “Bu tür bir kazayı nasıl önleyebilirsiniz?” 33 yıl sonra Beyer cevabını aldı. Güvenlik işareti standardizasyonu, 1941’de The American Standards Association (daha sonra Amerikan Ulusal Standartlar Enstitüsü veya ANSI olacak) tarafından oluşturuldu. ANSI, ASA.Z35.1 Endüstriyel Kaza Önleme İşaretleri için Şartname yayınladı. Bu standart, diğerlerinin yanı sıra TEHLİKE işaretleri, DİKKAT işaretleri, DUYURU işaretleri ve ÇIKIŞ işaretleri için standart biçimleri özetlemiş ve tanıtmıştır. 50 yıldır ASA Z35.1, endüstriyi yöneten standarttı. Mesleki Güvenlik ve Sağlık İdaresi (OSHA), bunu 1971’de yayınlanan 29 CFR 1910 düzenleyici güvenlik işareti formatının temeli olarak kabul etti.

Bugün güvenlik işareti gereksinimleri nelerdir?

İş gücünde güvenlik işaretlerinin başlangıcından bu yana, daha fazla standardizasyon ve güncellemeler, güvenliği ana odak noktası olarak tutmanın yolunu açtı. Aynı iki kurum bugün güvenlik işaretlerini ve işaretlemelerini yönetiyor – OSHA ve ANSI. Tehlikeler ortadan kaldırılamadığında güvenlik işaretleri kullanılmalıdır. OSHA 1926.200 (a) uyarınca “Bu alt bölümün gerektirdiği işaretler ve semboller, iş yapılırken her zaman görünür olacak ve tehlikeler ortadan kalktığında derhal kaldırılacak veya kapatılacaktır”.


 

 

    Kreatif ve İnovatif Hizmetler Sunuyoruz

    Hayal ve estetiği merkezine alan, tasarımların kreatif fikirlerle buluştuğu noktada olan Bir Ajans Düşünün..